Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

FIRST Robotics Türkiye x TKS – Lise Öğrencilerine özel Fırsat

FIRST Robotics Türkiye x TKS – Lise Öğrencilerine özel Fırsat

The Knowledge Society (TKS), dünyanın en büyük sorunlarını çözmek isteyen 13-17 yaş arası öğrencilere yönelik 10 aylık bir küresel inovasyon programıdır. Program Harvard, Stanford ve MIT’den alınan müfredatlara göre şekillenmiştir ve Google ve Facebook’un öğrenme ortamlarını da kullanmak için tasarlanmıştır. Ayrıca Dünya Ekonomik Forumu gibi kuruluşlar tarafından da tanınır.

TKS’de öğrenciler ne yapar:
Yapay Zeka, Genetik Mühendisliği, Uzay Teknolojisi ve Kuantum Hesaplama + 20 tane daha dahil olmak üzere, gelecek ve gelişen teknolojinin dünyayı nasıl değiştirdiği hakkında bilgi edinir.

Google, Tesla, Apple, Microsoft, BenchSci ve daha fazlası dahil olmak üzere şirketlerden danışmanlara erişir.
Gelişmiş problem çözme teknikleri kullanarak gerçek zorlukları çözmek için küresel kuruluşlarla birlikte çalışır.

20 ülkeden 1200 öğrenci ve mezun arasında arkadaşlar edinerek ve gelecekteki kurucu ortaklarınızla tanışarak, benzer düşünen gençlerden oluşan küresel bir topluluğun parçası olun.

İlgi alanlarınızı keşfetmenize ve anlamlı projeler inşa etmenize yardımcı olmak için olimpic düzeyindeki inovasyon koçlarından eğitim alın.

Dünya liderlerinin ve CEO’ların düşünme, zihinsel modellerini ve alışkanlıklarını görerek kişisel gelişimizi hızlandırın.

Stajlar, konferanslar ve konuk konuşmacılar dahil olmak üzere özel fırsatlara erişim kazanarak kişisel proje portföylerinizi geliştirin.

Başvuru Süreci ve Öğrenim Desteği

TKS’ye katılmadan önce öğrenciler seçim için bir başvuru ve mülakat sürecinden geçerler. Teknoloji deneyimi gerekli değildir, TKS meraklı, hırslı ve etki yaratmak isteyen öğrenciler arıyor.

Başvurunuz kabul edildikten sonra liyakat tabanlı yada ihtiyaç tabanlı burs programına başvurabilirsiniz. FIRST ailesine özel bir destek olarak 500$ değerinde bir burs desteği de sağlanacaktır. Programa katılımız durumunda 2223FIRST kodunu kullanmayı unutmayınız.

Aileler için cömert öğrenim desteği sunarlar ve ihtiyacı olan yüksek potansiyelli öğrenciler için %100’e kadar öğrenim desteği sunarlar.

Şimdi Başvur

Programla ilgili sorularınız varsa bu mini bilgilendirme oturumlarına göz atabilir veya mia.nguyen@tks.world adresine e-posta gönderebilirsiniz.

tks.world