2023 - 2024 Burs Sağlayıcıları

Burs Verin

FIRST, çağın gerekliliklerini ilkokul ve lise çağından yakalayan, inovatif, yaratıcı ve STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) alanlarında pratik tecrübeye sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen bir vakıftır.

FIRST programlarına dahil olan öğrenciler, STEM alanlarında tutkulu olmalarının yanı sıra yaratıcı düşünme, zaman yönetimi, takım çalışması, farklılıklara saygı gösterme gibi kritik 21. yüzyıl becerilerini de özümsemişlerdir. Dünya çapında çoğu üniversite, şirket ve kurum, FIRST’ün öğrencilere kazandırdığı değerlerin ve yeteneklerin farkındadır. Bu nedenle bir çok kurum FIRST öğrencilerine özel burs ve staj olanakları sunmaktadır.

FIRST Burs Programı

 

 


 

FIRST Burs Programı Nedir ve Nasıl İşler?
FIRST Burs Programı, FIRST’ün misyonunu paylaşan üniversitelerin ve kurumların FIRST öğrenci ve mezunlarına yönelik oluşturdukları burs programlarının tümüne verilen addır. FIRST Burs Programı’na dahil olan her kurum kendi vereceği bursun miktarını, niteliklerini, ve koşullarını belirlemekte tamamen özgürdür. Burs veren kurumlar burslarının ayrıntılarını netleştirdikten sonra, tüm burs olanakları www.firstinspires.org/scholarships web sitesi üzerinden öğrencilere ve mezunlara duyurur. Burs başvuruları direkt olarak burs veren kurumlara yapılır. Burs veren kurumlar başvuruları değerlendirdikten sonra sonuçları FIRST ile paylaşır.

Nasıl Dahil Olabilirsiniz?
FIRST Burs Programı’na dahil olmak isteyen kurumlar FIRST Burs Sağlayıcı Taslağı dokümanını doldurarak sağlayacakları burs hakkındaki gerekli bilgileri FIRST’e iletirler. FIRST sağlanan bursun ölçütüne göre kurumu değerlendirir ve kurumun destek seviyesini belirler. FIRST’ün kurum için sağlayacağı bütün olanaklar belirlene destekçi seviyesi ile ilişkilidir.

FIRST Burs Programı aracılığıyla sayıları gün geçtikçe artan FIRST Mezunları’na burs imkanları yaratmak kurumların FIRST’ün misyonunu en etkili şekilde desteklemesini sağlamaktadır.

FIRST Burs Sağlayıcıları Listesinde Massachusetts Institute of Technology (MIT), Michigan Tech University, Yale University, SpaceX ve daha bir çok dünyanın en prestijli şirketi ve üniversitesi bulunmaktadır. Bugün siz de FIRST Burs Sağlayıcıları Listesi ne adınızı yazdırıp dünyanın önde gelen şirketleri ve üniversiteleriyle yan yana yer alabilirsiniz.

FIRST Staj Programı

Firmalar, kurumlar ve vakıflar aradıkları genç yetenekleri FIRST Staj Portalı sayesinde bulabiliyorlar. Eğer siz de 21. yüzyıl yeteneklerine sahip parlak stajyerler arıyorsanız bu fırsatı kaçırmayın ve FIRST Staj Portalı’na dahil olarak harekete geçin! İlanlarınızı paylaşmak için formdaki bilgileri doldurmanız yeterli.

FIRST Burs Programı ve FIRST Staj Programı hakkındaki sorularınızı iletişim formumuzu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.