Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

Etkinlik Seçimi 1.Raunt

FIRST Robotics Competition’da etkinlik seçimlerinin yapıldığı “Preference System” (Tercih Sistemi) 1.Raunt açılmıştır.

Tercihinizi yapmanız için Lead 1 / Lead 2 mentor hesaplarının oluşturulmuş olması ve Lead mentor DASHBOARD da aşağıdaki şekilde Team Events kısmında “Event Ready” ibaresinin görünmesi gerekmektedir. 

19 / 26 Eylül tarihleri arasında açık kalacak birinci etkinlik seçim haftasında takımlar yarışmak istedikleri Regional seçimlerini yapacaktır. İkinci Regional seçim (2.Raunt) 10 / 17 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Sistemin işleyişi hakkında detaylı bilgiyi FIRST tarafından paylaşılan original dokümanda (Türkçe Çeviri) bulabilirsiniz Preference system hakkında sık sorulan sorular ve cevaplarına FAQ orginal döküman(Türkçe Sık Sorulan Sorular) ulaşabilirsiniz.

Özet olarak her takımın sadece gerçekten yarışmak istediği Regional sıralamasına göre tercihlerini yapması faydalı olacaktır. Bir takım eğer birinci tercihine yerleşmemiş ise varsa ikinci tercihi denenecektir. İkinci tercihine de yerşeleşemezse üçüncü tercihine v.b. devam eder. Eğer takım hiç bir tercihine yerleşemez ise ve “allow waitlist” (bekleme listesine izin ver) seçeneğini işaretlemiş ise tercih ettiği Regional’da bekleme listesine girecektir. Waitlist kullanacaksanız mutlaka yarışmak istediğiniz yerde kullanmanızı tavsiye ederiz. Detaylı bilgi için dökümanı inceleyiniz. 

Eğer o etkinlikteki takımlardan herhangi biri kayıt işlemini tamamlamaz ve boşluk oluşması durumunda bekleme listesinden takımlar Regional’a atanacaktır. Detaylı bilgi için lütfen yukarıda bahsedilen dokümanı inceleyiniz.