Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

GELECEĞİ KEŞFET

FIRST®, STEM alanlarında (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) merakı, yaratıcılığı ve keşfetme arzusunu destekleyen bir kuruluştur. Öğrencilere, okullarda ve topluluklarda mühendislik ve kodlama gibi konuları öğrenme şansı sunan proje tabanlı, uygulamalı programlar sunar.

Her yıl farklı bir tema etrafında düzenlenen robotik mücadeleleri, öğrencilerin işbirliği yaparak çözüm bulmalarını teşvik eder. Ancak FIRST®, sadece robotlarla ilgili değildir. Anaokulundan liseye kadar olan programları, gençlerin yaratıcı problem çözme, liderlik ve iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

FIRST® deneyimi, dünya çapında 100’den fazla ülkede desteklenen bir ağ tarafından sağlanır. Bu ağ, akıl hocaları, eğitimciler, gönüllüler, sponsorlar, ebeveynler ve mezunları içerir. Bu destek, katılımcılara kendileri ve toplumları için daha iyi bir gelecek inşa etme konusunda kalıcı ilham ve güven verir.

OKYANUS TEMALI ROBOTİK SEZONUNA KATILIN

Okyanus, gözle görülenin ötesinde derinliklere sahip bir dünya. 

Yüzeyin altında, dünyamızın en karmaşık ekosistemleri bulunmaktadır.
Bu ekosistemler, keşfetme ve öğrenme dolu, hayatla dolu bir potansiyele sahiptir. Her canlı, gelişen bir ortamın oluşmasında önemli bir rol oynar.

2024-2025 FIRST® sezonunda, Qualcomm iş birliğiyle sunulan FIRST® DIVE℠ etkinliğiyle, takımlar STEM ve işbirliği becerilerini kullanarak okyanusun derinliklerindeki yaşamı keşfedecekler.

Bu süreçte, içimizde gizli olan potansiyeli açığa çıkararak toplumumuzu güçlendirecek ve daha sağlıklı okyanuslara sahip bir dünya için yenilik yapacağız.

Geleceği keşfederken bize katılın!