Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Thinkscape aracılığıyla FIRST Robotics Competition Takımları için Eğitim İçeriği

Bu FIRST blog çevirisinin orijinaline buradan [ENG] ulaşabilirsiniz. Fikret Yüksek Vakfı çeviri ekibi, hatalı çeviriler konusunda sorumluluk almamaktadır.

Belirli bir iş rolündeki öğrencilere özel içerik mi arıyorsunuz? İçeriğin takımdaki öğrenci ve iş rolüyle ilgili olduğunu nasıl anlarsınız?

FIRST® Education, yıl boyunca endüstri sertifikalarına önem veren takımlara destek olmak amacıyla kurslar geliştirmektedir.

FIRST® Robotics Competition takımları için iki farklı öğrenme konusunu destekleyen içerik mevcuttur:

  • Programlama/Bilgisayar Bilimi
  • Tasarım/Yapma.

Programlama yolu için iki Programlamaya Giriş modülü serisi geliştirdik. Bu modüller, öğrencilerin WPIlib’i kullanarak Java programlama temellerini öğrendikleri yaklaşık üç hafta olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu dersler, öğrencilerin bir sertifika yada Java’ya Giriş veya AP Java kursunda bulabilecekleri içerikle ilişkilidir. Nesneler, yöntemler, koşullar, gelişmiş koşullar, komut tabanlı programlama ve komut grupları gibi kavramları içerir. Bu kurslar Romi robotunu kullanır ancak geleneksel FIRST Robotics Competition robotlarına da uygulanabilir.

Bir sonraki kurs serisi, Tasarla/İnşa et içeriğine odaklanır. Öğrencilerin endüstri sertifikalarını almalarına yardımcı olurken aynı zamanda bu bilgileri FIRST  takımlarında kullanacakları becerilerle ilişkilendirmelerine yardımcı olan iki farklı CAD kursu yayınladık. Bu kurslar eskiz, parça modelleme, montaj ve çizimler gibi kavramları içerir. Öğrenciler öğrenimlerini bir öğrenim portföyü ve öz değerlendirmelerle belgelendirir ve bu araçlar, öğrencilerin bir endüstri sertifikasına giden yolda öğrenimlerini takip etmelerine yardımcı olur. Bu kurslar, Solid Edge Mechanical Associate ve Onshape Certified Associate sertifikasyonu için mevcuttur.

FIRST Robotics Competition takımlarının kullanabileceği tüm öğrenme materyalleri için heyecanlıyız ve daha fazlasını yayınlamak için sabırsızlanıyoruz. Gelecek sezon için daha fazla öğrenme modülü yayınlamayı umuyoruz ve bunlar hazır olduğunda bilgileri paylaşacağız. Üretim, Endüstri 4.0 ve Veri Analitiği gibi diğer alanların yanı sıra ek CAD programları sunan daha fazla öğrenme çeşitliliği olacak. Öğrencilerin öğrenimine rehberlik edecek bu kaynaklar için bizi izlemeye devam edin. Mutlu Öğrenmeler!

Bu modüllere, Thinkscape kullanan ekipler için FIRST Dashboard [ENG]aracılığıyla erişilebilir. Thinkscape içeriğine erişim hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yönergeleri [ENG]-[TR] kullanın.