Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

2021 Sezonu FIRST Robotics Competition – Fikret Yüksel Vakfı Sürdürülebilirlik Hibesi 

Bu yıl Fikret Yüksel Vakfı olarak Türkiye’deki veteran takımlar (2019-2020 sezonu ve öncesinde kayıt yapmış takımlar) için FIRST Robotics Competition kayıtlarında geçerli olacak hibe programını açıklamaktan mutluluk duyarız !

Bu programı hazırlarken Türkiye’deki tüm takımların kayıt ücretleri konusunda eşit fırsatlara sahip olmalarına çalışılmıştır. Takımların aşağıdaki kurallara uygun şekilde başvuru yapması gerekmektedir. Kriterlere uygun başvuru yapmayan takımlar hibe programına dahil edilmeyecektir.

Eğer Rookie/Yeni bir takımsanız (2020-2021 sezonunda kurulacak takımlar) lütfen https://bit.ly/3lzStX0 adresindeki bilgileri detaylı inceleyip FIRST New Team Grant hibe programına başvurunuz.

Fiket Yüksel Vakfı Hibe Programı Kategorileri:

  1. 2020 Sezonunda Turnuvada Yarışmış Takımlar: 2020 FIRST Robotics Competition sezonunda Veteran yada 2020 FIRST New Team Growth Grant’e başvuramayan/alamayan bir takımsınız VE 2020 sezonuna kayıtlı olup 2020’de herhangi bir regional da yarışma şansı bulduysanız, takımınıza Fikret Yüksel Vakfın’dan $1500 hibe desteği verilecektir.
  2. 2020 Sezonunda Turnuvada Yarışamayan Takımlar: 2020 FIRST Robotics Competition sezonunda Veteran yada 2020 FIRST New Team Growth Grant’e başvuramayan/alamayan bir takımsınız VE 2020 sezonuna kayıtlı olmanıza rağmen 2020’de herhangi bir regional da yarışma şansı bulamadıysanız,  ($1000 değerinde FIRST Wheels on the Carpet indirim hakkında sahip takımlar) takımınıza Fikret Yüksel Vakfından $500 hibe desteği verilecektir.
  3. FIRST NEW Team Growth Grant Takımları: 2020 FIRST Robotics Competition sezonunda FIRST New Team Growth Grant’e almış bir takımsınız ve Lessons Learned başvurunuzu yaptıysanız kaydınız tamamlanmış durumdadır. Fikret Yüksel Vakfı Kayıt Destek Hibe programından destek alamazsınız. FIRST New Team Growth Grant ikinci bölümü bu yılki kaydınız için yeterli olacaktır.

Not: 2020 Sezonunda kayıtlı bir takımsanız ve takım hasabınızda geçen yıldan kalan ve kayıtlarda kullanılmak üzere bir hibe desteği varsa Fikret Yüksel Vakfı Kayıt Destek Hibe programından şu şekilde yararlanabilirsiniz: ($1500 -(eksi) $Hesaptabekleyen hibe)

Not: Veteran takımı olan bir okul/kurum/organizasyon, rookie kit yada ödüllerini almak amacıyla 2. bir takım (rookie) başlatırsa, bu iki takım da 2020-21 Fikret Yüksel Vakfı Sürdürebilirlik hibesi ve bundan sonraki yıllarda da sağlanacak Fikret Yüksel Vakfı Hibelerinden faydalanamayacaktır. Okul/kurum/organizasyon’un daha fazla öğrenciye fırsat sağlayabilmek amacıyla yeni takımlar kurması teşvik edilmekle birlikte, bu amacın dışında olan davranışlara olanak sağlanmayacaktır. Bu durumda okul/kurum/organizasyon takımlarının sürdürülebilirlikleri incelenerek, Fikret Yüksel Vakfı tarafından karar verilecektir.

 Başvuru Şartları :

  1. Hibe programına başvurular sadece https://bit.ly/3deBbM4 adresinden yapılacaktır.

  2. Türkçe hazırlanmış bir iş planını hibe@fikretyukselfoundation.org adresimize PDF formatında gönderiniz. (örnek iş planları için : https://www.firstinspires.org/resource-library/fundraising-toolkit ve https://bit.ly/2IeACGw)
  3. Takımınızda cinsiyet eşitliğini sağlamak detaylı bir eylem planı oluşturun ve iş planınız ile birlikte PDF formatında hibe@fikretyukselfoundation.org adresine gönderiniz.

  4. Takım sosyal medya hesaplarınızdan Fikret Yüksel Vakfını etiketleyerek ve #frcTurkey etiketini kullanarak en az 5 adet paylaşım yapınız.

  5. Tüm başvuru şartları 13 Kasım 2020 Cuma tarihi saat 18:00’e kadar yerine getirilmiş olmalıdır.

  6. moodle.frcturkey.org adresinde takımınıza ait ik farklı içerik sınıfı oluşturmuş olmak. İçerik oluşturmak için gerekli yetkilendirmeyi  teamsupport@fikretyukselfoundation.org adresi ile iletişime geçerek sağlayınız. 

Not : Sadece başvuru formunu doldurmuş olmanız başvurunuzun onaylandığı anlamına gelmemektedir. (Başvurunuzun kabul edilmesi için 1-2-3-4 ve 5 maddelerinin tamamını nitelikli içeriklerle sağlamış olmanız gerekmektedir, hibe için onay almanız halinde takımınıza bilgi verilecektir.)

Fikret Yüksel Vakfı
Sorularınız için teamsupport@fikretyukselfoundation.org adresimize mail atabilirsiniz.