Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

Tüm katılımcılarımız için çeşitli, kapsayıcı ve adil bir topluluk oluşturma taahhüdümüzün bir parçası olarak, önde gelen kuruluşlarla işbirliği yaparak ücretsiz eğitimler oluşturduk.

Bu eğitimlerle gençlerin sesini ilham verme, aidiyet duygusu oluşturma ve daha fazlasını nasıl sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İlham Verici Başarı Eğitim Modülleri

FIRST, öğrencilerle doğrudan çalışan ve takımlardaki öğrenciler için bir aidiyet duygusu yaratmaya kendini adamış koçlar, mentörler, gönüllüler, ortaklar ve diğer kilit paydaşlar için eğitim geliştirmek üzere National Alliance for Partnerships in Equity (NAPE) ile işbirliği yapmıştır. Bu modüller, öğrencilerle etkileşimlerimiz üzerine ilgi çekici ve yansıtıcı faaliyetler aracılığıyla, topluma erişimi, öğrenci katılımını, motivasyonunu, bağlılığını ve başarısını desteklemek için bizi belirli stratejilerle donatacaktır.

FIRST topluluğu için ücretsiz, üç bölümden oluşan bir eğitim modülü kursu hazırladık. Bu kurs ücretsizdir ve herkes tarafından kullanılabilir. Üç interaktif kurs modülünün her biri 20 – 40 dakika arasında değişmektedir. Modülleri tek tek veya hepsini birden tamamlayın. Sertifikalar her bir modülün tamamlanmasına bağlı olarak oluşturulduğundan, her bir modülü tek seferde tamamlamanızı öneririz.

İlham Verici Başarı Eğtim Mödüllerine [ENG] ulaşmak için tıklayınız !

Eğitim modüllerini tamamladıktan sonra FIRST Equity, Diversity, & Inclusion Training rozetini indirmenizi öneririz. Dosya açıldığında, indirmek için sağ tıklayın ve “resmi farklı kaydet” deyin.

FIRST Gönüllü Eğitim Modülü

FIRST ile gönüllülük, mentorlar, koçlar ve etkinlik gönüllüleri için FIRST’ün ne olduğunu ve FIRST’te gönüllü olmanın ne anlama geldiğini araştıran giriş niteliğinde bir öğrenme modülüdür.

FIRST Gönüllü Eğitim Modülüne [ENG] ulaşmak için tıklayınız !

Gençlerin katılımı ve gelişimi FIRST için önemlidir. Gençlerin liderlik yetkinliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak, onları toplumsal ve sosyal sorunları çözmede daha iyi hale getirir. Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi, FIRST bünyesinde gençlerin sesini ve liderliğini teşvik etmeye yardımcı olmak için bir Gençlik Danışma Komitesi (YAC) oluşturmuştur.

ED&I Gençlik Danışma Komitesinin ilk projelerinden biri, gençler için eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık eğitiminin geliştirilmesine yardımcı olmaktı. Inspiring Youth Voice Training modülleri ve animasyon videosu, gençlerin eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılığın önemini anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu eğitim FIRST’ü daha kapsayıcı bir ortam haline getirmeye yardımcı olacak stratejileri tanıtacaktır.

FIRST genç katılımcıları için üç modül ve bir animasyon videosu hazırladık. Her modül ve animasyon 2-3 dakikadır.

Gençlik Takım Üye Eğitimleri [ENG] için tıklayınız ! 

  • Put Her FIRST Video Serisi – Genç kadın takım üyelerinin yer aldığı FIRST® LEGO® League videolarından oluşan bir koleksiyon.
  • FIRST Like A Girl – #FIRSTLikeAGirl, FIRST’teki başarılı kadınların ve kızların deneyimlerini paylaşarak STEM kültürünü geliştirmeye çalışmaktadır.
  • LGBTQ+ of FIRST – FIRST’teki LGBTQ+ katılımcıların farkındalığını ve kabulünü artırmaya adanmış bir organizasyon.
  • You Go Girl – Bu girişim, kız çocuklarına STEM alanlarına katılmaları için ilham vererek toplumun mühendislik alanındaki kadın algısını tersine çevirmeye yönelik ekip bağlılığını temsil etmektedir.
  • Girls Who Code – Organizasyon, Amerika Birleşik Devletleri’nde geleceğin kadın mühendisleri inşa ediyor. Girls Who Code, öğrencilere ve mezunlara bilgisayar bilimi becerilerinin yanı sıra özgüvenlerini derinleştirmeleri için öğrenme fırsatları sunmaktadır.
  • Women in STEM: A Guide to Bridging the Gender Gap – Maryville University Online, insanları STEM alanlarında kariyer yapmanın faydaları konusunda eğitmenin yanı sıra kadınların, azınlıkların ve engellilerin tutkularını ve istedikleri kariyer yolunu takip etmeleri için gerekli kaynakları sağlamaya yardımcı olmak istiyor. Bu kılavuz, STEM üniversite çalışmaları ve kariyerlerindeki mevcut cinsiyet ve çeşitlilik boşlukları, bu boşlukların nedenleri ve STEM ile ilgili endüstrilerde kapsayıcılığı teşvik etmeye yardımcı olacak stratejiler hakkında bazı bilgiler sağlar.

Kids Included Together (KIT) ile işbirliği içinde oluşturulan bu web semineri eğitimi, koçların ve mentorların engelli gençlerin karşılaştığı bazı zorlukları daha iyi anlamalarını ve FIRST takımlarındaki herkes için nasıl daha sıcak ve rahat bir ortam yaratabileceklerini sağlamaya odaklanmaktadır.

Akordiyon İçeriği

Öğrenci Alım Stratejileri Rehberi
Bu rehber, FIRST® takımları için tüm öğrencilerin alımı için faydalı stratejiler sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Gönüllü Alım Stratejileri Rehberi
Bu rehber, FIRST® gönüllüleri: mentörler, koçlar, hakemler ve diğer etkinlik gönüllüleri için faydalı stratejiler sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.