Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

2021 – 2022 Sezonu Bölgesel (Regional) Turnuvalarda uygulanacak COVID Kuralları

FIRST Robotics Competition Komitesi olarak 2022 sezonundaki etkinliklere hazırlanırken, pandeminin farklı aşamalarında olası etkinliklerin nasıl yönetileceğine dair bir plan oluşturmaya çalıştık.

Etkinliklerin bu sezon nasıl düzenleneceğini hakkında önceden bilgilenmeniz ve bir rehber olarak kullanabilmeniz için bu planı erkenden yayınlamak istedik.

Tabiki Sağlık Bakanlığımızın kurallarına ve etkinliğin tarihine yakın koşullara bağlı olarak, bu planın güncellenebileceğini belirtmek isteriz.

Sağlık ve güvenlik içinde eğlenmeniz için turnuvalara hangi şartlarda ne şekilde ev sahipliği yapacağımıza dair bilgileride bu planda bulabilirsiniz.

Mart 2022’de sizi bölgesel turnuvalarımızda ağırlamak için sabırsızlanıyoruz!

4-5-6 Mart İzmir Regional – SEVİYE 3

15-16-17 Mart İstanbul Regional – SEVİYE DUYURULACAK

18-19-20 Mart  Bosphorus Regional – SEVİYE DUYURULACAK

2021-2022 Türkiye Etkinlikleri Covid Planı
2021-2022 Turkish Covid Plan in English

Takım İşleyiş Rehberi
Takımlarımızın pandemi döneminde çalışmalarını düzenlemek konusunda yardımcı olmak amacıyla takım destek ekibi olarak hazırladığımız takım rehberine buradan ulaşabilirsiniz. Rehber içeriği oluşturulurken T.C. Sağlık Bakanlığı yönergelerine dikkat edilmiştir. İçerik tamamen tavsiye niteliğinde olup öncelikle yerel otoritelerin pandemi ile ilgili anonslarını dikkate almanızı tavsiye ederiz.