Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

BOĞAZİÇİ ROBOT KUPASI – BROCUPSevgili FIRST ROBOTICS COMPETITION Takımları,
Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü (BUEC) ve IEEE olarak okulumuzun ilk ve tek robot ve teknoloji festivali olan Boğaziçi Robot Kupası’nı (BROCUP) 3. kez düzenleyecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.
BROCUP; Türkiye’nin dört bir yanından robotik, yazılım ve teknoloji sektöründe ilerlemeyi düşünen lisans seviyesinde Elektrik Elektronik, Bilgisayar, Yazılım ve Makine Mühendisliği öğrencileri başta olmak üzere, lise öğrencilerinin de katılımcı olarak yarıştığı, bu katılımcıların stand alanlarında şirketlerle birebir temasa geçerek kariyerlerine yön verdikleri festival havasında geçecek 2 günlük robot festivali.
Etkinliğimiz geçtiğimiz sene 300’ü aşkın katılımcıyla eğlenceli bir rekabet ortamına ev sahipliği yapmıştı. Bu yıl da 6-7 Mayıs tarihlerinde okulumuzun en gözde mekanı olan Güney Meydan’da tekrar gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz. Yarışmalar ve şirket standlarının yanı sıra, katılımcıların bilgi birikimlerini artırabileceği ve eğlence içeriklerinin olduğu deneyim alanlarıyla keyifli bir etkinlik olması en büyük dileğimiz.
Sizi de katılımcımız olarak aramızda görmeyi çok isteriz. Siz de dolu dolu ve eğlenceli iki gün geçirmek isterseniz https://buec.com.tr/brocup/ linkinden sitemizi ziyaret edip kulübümüzle ve yarışmamızla ilgili detaylara ulaşıp, başvuru formunu doldurabilirsiniz.
Görüşmek dileğiyle!