Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

Yurtdışı Regional (Bölgesel) turnuvalarına yada Şampiyonaya katılmayı planlayan takımlarımız vize işlemlerinden önce konsolosluklara vermek üzere davet yazısı ihtiyaç duyabilirler.

Konsoloslukların yoğun yerler olduklarının altını çizerek gerekli vize randevularınızı mümkün olduğunca erken yapmanızı tavsiye ederiz. 

Bir çok konsoloslukta hızlandırma taleplerinize olumlu dönüşler olmayabiliyor

Amerika Regionallar’da yarışacak takımların vize başvuruları için gerekli Davetiye yazısı için buradaki excel formu indiriniz ve aynı formatta tüm takım üyeleri için eksiksiz şekilde doldurunuz. Sonrasında info@fikretyukselfoundation.org adresine mail olarak iletiniz. En kısa sürede takımınıza ait davetiye mail ortamında ulaştırılacaktır.

Hızlı bir şekilde yanıt dönebilmemiz için mümkün olduğunca erken davetiye talebinizi ulaştırmanız gereklidir. Dökümanın doğru ve eksiksiz dolması ile ilgili tüm sorumluluk takımlardadır. 

Diğer ülke konsoloslukları için ihtiyaç duyduğunuz davetiye yazıları için yarışacağınız bölgedeki “Regional Director” ile iletişime geçebilirsiniz. Kendisinden Vize Davetiyesi için davet mektubu istediğinizi belirtiniz. Yarışacağınız bölgenin “Regional Director’ bilgilerine https://www.firstinspires.org/find-local-support adresinden ulaşabilirsiniz. 

Not : Amerika’da yarışacak takımlara faydalı olacağını düşündüğümüz resmi randevu başvuru linki : https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv . Vize işlemlerini takip etmek için aracı firmalar kullanabildiğiniz gibi toplu bir şekilde kendiniz de yapabilirsiniz. Başvuruyu kendiniz yapmanız durumunda kayıt masraflarının azalacağını belirtmek isteriz. Vize işlemlerine tüm sorumluluk takımlarımıza aittir. Toplu başvurularınızı yaratmak ve yönetmek için sayfanın sağ üst köşesindeki “Oturum Aç” seçeneğinden kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz. “Grup İşlemci” hesabınızı yaratıp başvuruları devam ettirebilirsiniz.

Önemli Not: Pasaport onay ve basım süreçlerinin de zaman aldığını unutmayınız. Yurt dışına çıkmayı planlayan tüm takım üyelerinin pasaport işlemlerini ivedilikle tamamlamasını önermekteyiz.