Blog

FIRST® DIVE℠ presented by Qualcomm

Mentor, güvenilir bir danışman veya rehberdir. Mentor destek, danışmanlık, motivasyon sağlayan model olan bireydir. Mentorlar öğrencilerin potansiyellerine ulaşmalarında yardımcı olan kişilerdir.

Fikret Yüksel Vakfı olarak siz değerli mentorlarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 2019 Eylül Mentor Eğitimini organize etmiş bulunuyoruz.

Mentor tavsiye verir, bilgi ve deneyimleri paylaşır, az baskı yapan ve öğrencinin kendisini keşfetmesini sağlayacak bir yaklaşımla öğretir.

Eğitim Programı ve Takvimi

Fikret Yüksel Vakfı öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgisinin artması, STEM alanlarında aktif çalışma yapmalarına olanak sağlamak amacıyla uluslararası FIRST Robotics Competition’nı Türkiye’de düzenlemektedir.

2020 sezonu için FIRST Robotics Competition Sezon takvimi aşağıdaki şekildedir:

Daha fazla bilgi için :
https://www.firstinspires.org/robotics/frc/
https://www.fikretyukselfoundation.org/
https://www.frcturkey.org/

Öğrencilerin bilim, teknoloji ve sosyal sorumluk projeleri ile topluma fayda sağlamaları, eğitim kurumları ile sektörler arası ilişkilerin gelişmesi, öğrencilerin teknolojik gelişmeleri takip ederek yerli tasarım ve üretim kabiliyetlerini arttırması için destek veren mentorlarımıza (öğretmenlerimize) teşekkür ederiz.

2020 Sezonunda öğrencilerin gelişimi için FIRST Robotics Competition’da katkı sağlayan/sağlayacak mentorlarımıza destekçilerimizin iş birliği ile FIRST Robotics Competition Robot tasarımı, programlaması, mekanik, elektrikli güç aletleri kullanımı, Solidworks, 3D Printer, Universal Torna, CNC kullanımı gibi teknik konuların yanı sıra girişimcilik, fon bulma, sponsorluk ilişkileri ve ödül başvuruları gibi konularda ücretsiz eğitim düzenlenecektir.

02-06 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek eğitim takvimine Fikret Yüksel Vakfı FRCTURKEY sitesinden aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :
https://www.frcturkey.org/2019mentoregitim/

Eğitim programlarımız başvuru yoğunluğuna göre daha fazla öğretmene yer verebilmek için değişiklik gösterebilir, programda değişiklik olması durumunda güncel hali web sitemiz üzerinde yayınlanacak ve başvuru yapanlara elektronik posta yolu ile bildirilecektir.

Ücretsiz düzenlenecek bu eğitimler gönüllük esasına dayalı olup lise seviyesi tüm branşlardaki ilgili öğretmenlere açıktır. Tüm Türkiye’den katılım gösterecek tüm mentorlarımızın konaklama, ulaşım v.b. masrafları kendilerine aittir.

Bu formu doldurarak eğitimlere katılım ön talebiniz alınmış olacaktır. Sınıf kontenjanlarına göre katılımı kesinleşen mentorlara elektronik posta yada telefon ile bilgi verilecektir. Kaydı kesinleşen ancak katılım göstermeyen öğretmenlerimiz ileride düzenlenen eğitim programlarında öncelik tanınmayacaktır.

Kayıt formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz Son Başvuru tarihi 28 Ağustos 2019:
https://www.frcturkey.org/egitimkayit/

Eğitimler Perpa Ticaret Merkezinde Gerçekleşecek olup adres:
Halil Rıfat Paşa Mah. Perpa Ticaret Merkezi Okmeydanı Şişli İstanbul
Telefon: +90 541 345 7389 Mail: teamsupport@fikretyukselfoundation.org