moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Yılın En Harika Zamanı …

FIRST Sitesinde’ki orjinal sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

… FIRST Robotics Competition Kit of Parts (KOP) takımı için!

Biliyoruz ki, hepiniz  Kickoff ‘u ve ardindan mücadelenin başlaması için sabırsızlanıyorsunuz, ama KOP ekibi ve bize yardımcı olanlar için Kick0ff Başlangıçları​​Kitlerini gönderme süreci bizim için fazlasıyla adrenalin dolu bir süreç. Yılı şirketlerle ( Tedarikçilerimize teşekkür ederiz ! ) malzeme tedarik etmek, toplu gönderileri takip etmek, Kickoff Kitlerini paketlemek ve hazırlamak için birlikte çalışarak geçiriyoruz ve ardından FedEx bunları alıp dağıtmaya başladığında derin nefes alıyoruz. (FedEx’ten çok cömert bir destek)!      

Başlangıç ​​Kitlerinin dün gönderilmeye başladığını bildirmek için sabırsızlanıyoruz. Hepsi aynı anda gitmiyor ve iş hacmine bağlı olarak  her gün birkaç yüz Kickoff kitinin gönderilmesi devam ediyor. Kickoff Kitiniz gönderildikten sonra, Takım Lead 1/2 Mentorlarınız DASHBOARD üzerinde FedEx takip numaralını bulabilir (referans resimler aşağıdadır).

Önemli Not : Türkiye’deki takımlarımızın kitlerinin kargolanması toplu şekilde Fikret Yüksel Vakfı tarafından takip edilecektir. Konu ile ilgili bilgilendirme Takım Destek mailimiz üzerinden yapılacaktır.

Kickoff Kitleri, katılmak için kaydolan, adresini ileten ve FIRST ile ödeme garantisi olan takımlara gönderilir. Takımınız bu görevleri tamamlamadıysa endişelenmeyin, herşey ayarlandıktan sonra Kickoff Kitiniz dağıtım için sıraya konacaktır.

Boyutlandırma ve İçindekiler

Rookie takımlar için Kickoff Kitleri, geçmişteki Rookie Kickoff Kitleri ile uyumludur. Bu arada, geri dönen takımlar için Kickoff kitleri, salgın nedeniyle (çoğunlukla FIRST ve bağışçılar için azalan bütçeler ve geri dönen takımların çoğunun hali hazırda mevcut robotlar üzerinde çalışacağı beklentisi nedeniyle) daha mütevazı bir dizi öğeden oluşur . Her 2021 Kickoff Kit Kontrol Listesi aşağıda buna göre bağlantılıdır.

Her takım “Everyone Box” alır. 45.72cm x 30.48cm x 30.48cm ve 11.33kg ağırlığındadır. (Hata. Everyone kontrol listesinin V0’ında bir hata vardı ve V1 olarak güncellendi – FLL Mücadele Seti 9 değil 29 paket ve yeni bir resim eklendi. Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz!)

Rookie takımları ayrıca aşağıdakileri alır:

FIRST Lego League (FLL) Into Orbit Challenge  öğresi yanlış FIRST programın kitindeymiş gibi görünebilir. FLL’deki arkadaşlarımız bize, kalan envanterlerini sundular ve biz hemen değerlendirdik; bunun fikir oluşturma, ilk modelleme ve sosyal destek için harika bir araç olduğunu düşünüyoruz. Bizi düşündükleri için FLL’deki arkadaşlarımıza teşekkürler!

Eksik veya Hasarlı Kickoff Kiti Öğeleri

Kickoff Kitinizi aldığınız da eksik parça veya hasar görürmüş parçalar varsa ne yapmalıyım? Bize bilgi verin !

Kickoff Kitinizi aldığınızda yapacağınız ilk şeylerden biri, içeriğini yukarıda bağlantısı verilen Kontrol Listelerine göre kontrol etmektir. Eksik veya hasarlı bir şey varsa 1) çok üzgünüz! ve 2) bize bildirmeniz gerekir, biz de doğru olanı yapacağız.

Sizden bilgi almak için kullandığımız süreç kayıt sistemine dahil edilmiştir ve bugünden itibaren kullanılabilir. Lütfen bu sistemi kullanmayan istekleri işleme koymayacağımızı bilin ve anlayın.

Kitler bu yıl sırasız şekilde göre sevk edildiğinden, eksik / hasarlı parça raporları için tek bir son tarih yayınlamak uygun değildir. Bunun yerine, son tarih ekibinize özeldir ve Kickoff Kitinizin teslim tarihinden itibaren beş iş günüdür (örn. FedEx izleme, kitinizin 15 Aralık’ta teslim edildiğini söylüyor, raporunuzun 22 Aralık’ta veya daha önce gönderilmesi gerekiyor).

Eksik veya hasar görmüş herhangi bir şeyi bildirmek için:

  1. Lead / 1 veya 2 Mentorunuz, takımınızın hesabına giriş yapar.
  2. “Payments and Product” açılır menüsünü tıklayın ve “Order Replacement Parts” i seçer.

3. Yedek parçaların gönderilmesini istediğiniz yere ilişkin gönderim bilgilerini girin.
4. Bildirmeniz gereken bölümlere gitmek için “Subkit Container” filtresini kullanın.
5. Eksik / hasarlı öğe için “Add” düğmesini tıklayın.
6. Eksik / hasarlı miktarı belirtin, bir açıklama ekleyin ve “Save” i tıklayın. Bir öğe eklediğinizde liste otomatik olarak kaydedilir, böylece daha sonra geri dönebilirsiniz.
7. Listeniz tamamlandığında, “Submit Request” i tıklayın. Yalnızca bir kez gönderebilirsiniz ve Kickoff Kitinizi aldıktan sonraki beş iş günü içinde Göndermeniz gerekir.

Kickoff Kitinin Geri Kalanını Unutmayınız !!

Kickoff Kitlerine ek olarak, ekipler FIRST Choice [TR] ve Virtual Kit’e [TR] de erişebilir . Birçok Virtual Kit öğesi şu anda yayında ve FIRST Choice, 9 Ocak 2021 Kickoff Günü’nde açılıyor.

Hızlı başvuru ve önemli KOP tarihlerine kolay erişim için KOP web sayfasını [TR]sık kullanıllanlara eklemeyi unutmayın.

Bu sezon için iyi şanslar, çabalayın, eğlenin ve güvende kalın!