moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Ödeme Kuralları Hatırlatma

16 Eylül 2022 – Bu FIRST blog çevirisinin orjinaline buradan [ENG] ulaşabilirsiniz. Fikret Yüksek Vakfı çeviri ekibi hatalı çeviriler konusunda sorumluluk almamaktadır.

Etkinlik kayıtlarına ve son ödeme tarihine yaklaşırken, takımlara 2022-2023 sezonu için FIRST® ödeme koşullarında yapılan değişiklikleri hatırlatmak istedim. Bu değişiklikler, takım hibe fonlarının FIRST kayıt sistemi içinde nasıl kullanılacağını etkilemektedir. Takım hibe fonları, bir sponsordan (ya doğrudan sponsordan hibe yoluyla ya da FIRST® Robotics Competition New Team Grant gibi birleştirilmiş sponsor fonu yoluyla) FIRST Dashboard aracılığıyla bir FIRST takımına gelen fonlardır.

(Ayrıca, şu an mevcut ve potansiyel takım sponsorlarıyla iletişim kurmak için harika bir zaman olduğunu hatırlatmak isteriz. Kaynak Geliştirme Araç Kitinde harika öneriler ve örnekler bulunmaktadır).

Hibe Türlerinin Basitleştirilmesi
Geçmişte, bir sponsorun takımlara sağlanan hibe fonlarını kurallara bağlamasının birkaç yolu vardı. Bu durum sponsorlar ve takımlar için kafa karıştırıcı bir sistem yaratıyordu çünkü sponsorun fonları takım tarafından en etkin şekilde kullanılacak doğru kriterlere koymaya çalışması gerekiyordu. FIRST Robotics Competition takımları için en yaygın kullanılan sınırlamakar kayıt (yani sadece ilk takım kayıt ücreti), herhangi bir kayıt, Şampiyona kaydı, belirli bir Bölgesel etkinlik için kayıt ve kısıtlamasız idi. Kısıtlamasız fonlar, herhangi bir kayıt ücreti için kullanılabilen veya ilk kayıt ücreti ödendikten sonra takıma yeniden verilebilen hibe fonlarıdır.

2022-2023 sezonu için iki hibe türünü basitleştirdik: kısıtlı ve kısıtlamasız. Kısıtlı fonlar, bir FIRST Robotics Competition takımının ödemesi gerekebilecek tüm kayıt ücretleri için kullanılabilir (ilk kayıt, ek etkinlik(ler), District Şampiyonası, FIRST Şampiyonası). Kısıtlanmamış fonlar da bu kayıt ücretleri için kullanılabilir veya takıma yeniden hibe edilebilir.

Ödemeler Sipariş Anında Kilitlenir
Bu yıl, FIRST Dashboard’un ödemeler sayfasında takımlar “check-out” yaparken kullanılan ödeme yöntemi, kullanılan son ödeme yöntemi olacaktır. Geçmişte, bir takım kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra kayıt için hibe alırsa, hibe kayda uygulanabiliyor ve kredi kartı ödemesi iade edilebiliyordu. Bu artık 2023 için bir seçenek değil. Bu, takımınız 2023 için hibe bekliyorsa, hibeyi alana kadar kayıt ödemenizi tamamlamak için beklemeniz gerektiği anlamına gelir. (Yine de lütfen FIRST Robotics Competition ilk ödeme tarihi olan 14 Kasım 2022’ye dikkat edin).

FIRST Yönetim ve Geliştirme ekipleri, 2023 takım hibe tahsisatlarını son ödeme tarihinden önce almak için takım hibe sponsorlarıyla birlikte çalışmaktadır.

İadeler (Regrant) Sadece ABD merkezli FIRST Robotics Competition Takımları için
FIRST Robotics Competition takımları için bu değişiklik aslında geçen sezon uygulandı. 2021-2022 sezonu için, yalnızca ABD merkezli FIRST takımları kullanılmayan kısıtlanmamış hibe fonlarından yeniden hibe (yani çek) alabiliyordu. Bu sezon için, FIRST® LEGO® League ve FIRST® Tech Challenge takımları yalnızca Kısıtlı hibe fonları alabilir ve bu nedenle Regrant için fon mevcut değildir.