moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Ödeme Koşulları

Sayfanın orjinaline : https://www.firstinspires.org/robotics/payment-terms adresinden ulaşabilirsiniz.
Fikret  Yüksel Vakfı Takım destek ekibi olası çeviri hataları ile ilgili sorumluluk almamaktadır. Çeviriler Türkçe dil desteği sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Sayfa içeriği sadece FIRST Robotics Competition’ı ve ülkemiz takımlarını kapsayacak şekilde kısaltılmıştır.

Kayıt ücretlerinin yönetilmesi ve alınması FIRST tarafından gerçekleşmektedir. Fikret Yüksel Vakfı ödemeler ile ilgili hiç bir sorumluluğa sahip değildir!

Etkinlik Kaydının Değiştirilmesi

FIRST® Robotics Competition Takımları, FIRST‘e bir “Etkinlik Durumu Değişikliği Talep” formu göndererek (mail: customerservice@firstinspires.org) herhangi bir Etkinlik kaydını denk bir Etkinlikle değiştirmeyi talep edebilir. Etkinlik kaydı değişiklikleri, müsaitlik durumuna ve FIRST‘ün onayına tabidir.

Türk takımlarına uymayan durumlar burada çevrilmemiştir.

Ücret İadeleri ve İndirim Kuponları

FIRST‘e 2022 FIRST Robotics Competition Sezonuna kaydolmak için ödenen Kayıt Ücretleri (“İlk Bölgesel Kayıt Ücreti”) ve FIRST‘e 2022 FIRST Robotics Competition Season için ödenen (“Ek Bölgesel Ücretleri”) aşağıda açıkça belirtilen durumlar dışında iade edilemez.

 • İlk Bölgesel Kayıt Ücreti
  • İlk Bölgesel Kayıt Ücretini ödeyen kişi veya kuruluş, geri ödeme talebini FIRST‘e (mail : customerservice@firstinspires.org) Takım Kickoff ​​Kitini almadan önce gönderirse, ödenen tutarın %100’ünü geri alma hakkına sahip olacaktır ve Kickoff Kiti Takıma gönderildiyse, Takım, Kickoff Kitini açılmamış halde FIRST‘e iade etmek için FIRST‘ten gelen iade talimatlarını takip eder.
  • İlk Bölgesel Kayıt Ücretleri, FIRST Robotics Competition sezonu kısmen veya tamamen iptal edilse bile, başka hiçbir durumda iade edilmeyecektir.
  • Bir Takım, kontrolü dışındaki koşullar nedeniyle herhangi bir Etkinliğe katılamıyorsa (örneğin hiç oyun oynamıyorsa), FIRST‘e Etkinlik Durumu Değişikliği Talep Formunu (mail : customerservice@firstinspires.org) göndererek FIRST‘ü mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmelidir. ve FIRST, Takıma 2023 Sezonu için İlk Bölgesel Kayıt Ücretinde kullanmak üzere 1000$ indirim kuponu verecektir.
 • Ek Bölgesel Etkinlik Ücretleri
  • Ek Bölgesek Etkinlik Ücretini ödeyen kişi veya kuruluş, geri ödeme talebini FIRST‘e (mail : customerservice@firstinspires.org) Takım Kickoff ​​Kitini almadan önce gönderirse ödenen tutarın %100’ünü geri alma hakkına sahip olacaktır. ve Kickoff Kit Takıma gönderildiyse, Takım, Kickoff Kiti’ni açılmamış halde FIRST‘e iade etmek için FIRST‘ten gelen iade talimatlarını takip eder.
  • FIRST Ek bölgesel etkinliği farklı bir günde başlamak üzere yeniden planlarsa yada iptal ederse ve Takım Ek Etkinliğe katılmazsa, Ek Etkinlik Ücretini ödeyen kişi veya kuruluş, FIRST‘e yazılı talebi üzerine (mail : customerservice@firstinspires.org) ödenen tutarın %100’ünü geri alma hakkına sahip olacaktır.
  • Bir Takım, kontrolü dışındaki koşullar nedeniyle bir Ek bölgesel etkinliğe katılamazsa, Takım , FIRST‘e “Etkinlik Durum Değişikliği Talebi formunu” e-posta ile customerservice@firstinspires.org adresine göndererek FIRST‘ü mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmelidir;
   • FIRST Etkinlik için bir yedek Takım kaydedebilirse, FIRST Etkinlik için Ek Bölgesel Etkinlik Ücretini ödeyen kişi veya kuruluşa ödenen tutarın %100’ünü iade edecektir; yada
   • FIRST‘ün Ek Bölgesel Etkinlik için yeni bir Takım kaydetmesi mümkün değilse, FIRST Takıma, 2023 Sezonu Ek Etkinlik için kullanmak üzerede ödemenin %75’i kadar indirim kuponu verecektir.

2022 FIRST Robotics Competition Sezonu Ödeme Koşulları Sıkça Sorulan Sorular[ENG]  [TR]

Ödeme tipleri:

Aşağıdaki ödeme yöntemleri Bölgesel Turnuvalar ve Şampiyona için geçerlidir. Şampiyona ile ilgili bir değişiklik olduğunda takımlara bildirilecektir.

Çek ile ödeme : (Yalnızca bir ABD bankasında çekilen USD fonları). Lütfen hızlı ve uygun kredilendirmeyi sağlamak için gönderilen tüm çeklerin Program ve Takım veya Hesap Numaranızı belirttiğinden emin olun.
Make Payable to: FIRST
Addressed to : FIRST
Attn: Finance
200 Bedford Street
Manchester, NH 03101

Kredi Kartı: FIRST, Visa, MasterCard, American Express ve Discover kabul eder. Kredi Kartı Ödemeleri, Dashboard ödeme ekranından işlenebilir.

Satın Alma Siparişi (PO): Satın alma siparişinizi kayıt sistemindeki ödeme ekranından yükleyebilir veya onaylı PO’nuzu ar@firstinspires.org adresinden FIRST Finance’a e-posta/faks ile gönderebilir veya 603-206-2079’a fakslayabilirsiniz.
Tüm PO’lar Net 30 günlük vadelerle faturalandırılacaktır.

Okullar dışındaki kuruluşlardan alınan Taahhüt Mektubu: FIRST Finance, bir ticari kuruluştan gelen taahhüt mektubunu kabul edecektir. Taahhüt mektubu kuruluşun antetli kağıdında olmalı ve ödemenin FIRST’e yapıldığını garanti etmekle yükümlü olan kişi tarafından imzalanmalıdır. Tüm Taahhüt Mektupları, FIRST’e fonları doğrulamak için ilgili kişinin adresini ve telefon numarasını sağlamalıdır. FIRST Finance, gerekirse doğrudan ticari kuruluşla çalışacaktır. İmzalı Taahhüt Mektubunuzu FIRST Finance’a ar@firstinspires.org adresine e-posta ile gönderebilir/faks gönderebilir veya 603-206-2079’a fakslayabilirsiniz. Tüm Taahhüt Mektupları varlıkları, Net 30 günlük vadelerle faturalandırılacaktır.

FIRST, bir Okul’dan gelen bir taahhüt mektubunu kabul edemez. Okullar, yukarıda belirtildiği gibi yasal olarak bağlayıcığı sağlayarak Satın Alma Siparişleri vermelidir.