moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Mısra Demirci

Mezun Olduğu Takım : 8071 R3D3 Mersin
Mezu Olduğu Okul : Antalya Bahçeşehir Koleji Parkorman Kampüsü

2019’da R3-D3 Mersin’in kurulmasında aldığım etkin rol ve sonrasında 2 seneden fazla bir süre yürüttüğüm kaptanlık görevi beni bu topluluğun bir parçası yaptı. 

Hayatımın odağında; takımım, yarışmalar, sosyal sorumluluk projeleri ve bu topluluğun bir parçası olmayı en iyi şekilde sürdürmek yer almıştı. Regionallara hazırlanırken kaptanlık görevim bana; sorumluluk sahibi olmayı ve korkmadan sorumluluk alabilmeyi, stresimi nasıl yönetebileceğimi, motivasyonumuzu düşürmemek için elimizden geleni yapmamız gerektiğini ve beraber hareket ettiğimizde neler başarabileceğimizi, nelerin üstesinden kolaylıkla gelebileceğimizi öğretti. Görevimin bana öğrettiği en önemli şey takım olmanın ortak bir görevi yürütmekten daha çok ‘’aile olmak’’ anlamına geldiğiydi. Her daim birbirimiz için en iyisini istediğimiz, birbirimizi çok sevdiğimiz ve kolladığımız kocaman bir aile haline gelmiştik. 

Mezun olup da görevin sona ermesi bazı insanlar için bu serüvenin bitişi olarak görülebilir. Ancak bildiğim bir gerçek var ki FRC’nin ve takımımın bir parçası olmak bana; özgüven, cesaret ve bilinç kazandırdı. FRC’nin bana kazandırdığı en önemli özelliklerden biri olan sorumluluk bilincini üniversite hayatımın daha 2. yılında okulumun en büyük kulüplerinden birinde yönetim kurulu üyesi olmamla devam ettiriyorum. Hayatımız boyunca da, edindiğimiz deneyimler ve özellikler; beni ve tüm alumnileri diğerlerinden ayıracak ve öne geçirecek farklılıklar olacak.

FRC’nin parçası olmanın bana en çok hissettirdiği aitlik hissi oldu. Kocaman bir ailenin parçası olmak, insanları etkileyebilecek işler yürütmek ve birlikte bu topluluğun parçası olduğum insanların geleceğe yön vereceklerini bilmek beni her zaman çok etkiliyor. Burada olmayı, bağımı hiçbir zaman koparmamayı ve gelişimi, değişimi gözlemlemeyi çok seviyorum. İyi ki bu topluluğun bir parçası olmuşum ve her zaman olacağım.