moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Kickoff Heyecanı!

Bu FIRST blog çevirisinin orjinaline buradan [ENG] ulaşabilirsiniz. Fikret Yüksek Vakfı çeviri ekibi hatalı çeviriler konusunda sorumluluk almamaktadır.

Kickoff 
Cumartesi. 7 Ocak 2023. Öğlen ET! Novelis tarafından sunulan FIRST® Robotics Competition Kickoff ve bu sezonun resmi olarak başlaması beni çok heyecanlandırıyor! FIRSTtv’de canlı yayında bize katılın. Unutabileceğini mi düşünüyorsun? Kickoff sayfamızda hatırlatıcıya kaydolabilirsiniz.

Kickoff, Twitch’e özel olarak canlı yayınlanıyor. Birçok okulun ağlarında Twitch’i engellediğini biliyoruz. Bu okullardaki Kickoff’ların, Twitch’in o gün için engellemesinin kaldırılmasını talep etmesi veya Twitch’e erişmek için kablosuz erişim noktaları gibi başka araçlar (okul kuralları dahilinde, lütfen) kullanması gerekir. 11:45 ET civarından itibaren içerik akışına başlayacağız ve bu zamanı Twitch bloklamasını kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Yayın yaklaşık bir saat sürecek ve hepinizin bu yılki oyunu izlemesi için sabırsızlanıyoruz. Gösteriye katkıda bulunan FIRST® topluluğundan insanlara şimdiden çok teşekkür ederiz!

Tanıtım
Henüz 1000 kez izlemediyseniz, Haas tarafından sunulan CHARGEDUPSM teaser’ına göz atmayı unutmayın! Veya zaten 1000 kez izlediyseniz, neden 1001’i izlemiyorsunuz?

Ahşap Saha Malzeme Listesi
Saha elemanlarının takım versiyonları (yani ekiplerin saha elemanlarını kendi alanlarında taklit etmek için kullanabilecekleri düşük maliyetli ahşap tasarımlar), Kickoff’tan sonra sezon malzemeleri web sayfasında mevcut olacaktır. Ahşap alan malzemeleri listesini Kickoff’tan önce yayınlamayacağız çünkü listedeki öğelerin hiçbirini hızlı bir şekilde elde etmek zor olmamalı (ve malzeme listesine bir oyun ipucu girmiş olabilir).

22 Aralık 2022 Güncellemesi: Alışveriş listelerinin neden 2023 sezonu öğe setinden çıkarıldığını açıklamak için kullanılan dil tamamlanmadı. Blogda ilk başta belirtilen nedenlere ek olarak, bu içeriğin oluşturulması (ve prova edilmesi), Başlangıç ve saha nakliyesi hazırlıklarında mühendislik ekibinin üzerine binen yükü artırır. Bu, son ekip anketlerinin ekipler tarafından çok az gerçek kullanım gösterdiği gerçeğiyle birleştiğinde (ve kullanan ekipler için, resmi sahadaki malzemeleri doğru şekilde yansıtmayan malzemelere iyi niyetli yatırımlarından dolayı hayal kırıklığı), FRC’ye neden oldu. Bunu yapılacak işler listesinden çıkarmak için liderlik. Bu karar kalıcı değildir ve 2023 sezonundan sonra da devam edebilir veya etmeyebilir. İhmal ettiğim ve bunun sonucunda ortaya çıkan kafa karışıklığı ve hüsran için özür dilerim.

Resmi Saha Elemanları ve Oyun Malzemeleri
AndyMark, Kickoff’tan kısa bir süre sonra resmi alandan satın alınabilecek çeşitli öğelere sahip olacak. Satın alınabilecek parçalar, saha elemanlarının tam montajları olmayacak, sadece çoğu ekibin kendi başına üretmesi zor olacak parçalar olacaktır.

Her takımın Başlangıç Kitinde bulunan Sezona Özel kutusunda bir dizi oyun parçası bulunur ve FIRST Choice 2. turda daha fazla oyun parçası mevcut olacaktır. AndyMark ayrıca takımların satın alabileceği ek oyun parçalarına sahip olacaktır.