moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Güvenlik, Güvenlik, Güvenlik

FIRST Sitesinde’ki orjinal blog girdisine buradan ulaşabilirsiniz.

Her sezon olduğu gibi bu sezon da FIRST Robotics Competition için en önemli öncelik güvenliktir.

2020’de, COVID-19 şeklinde artan bir güvenlik endişesi olan bulaşıcı hastalıkla uğraşıyoruz. Daha önce, burada – [ENG] – [TR] bununla başa çıkma konusunda biraz rehberlik sağladık, ancak temel bilgiler oldukça basit. Organizasyonunuzu ve bölgenizdeki uzmanları dinleyin, size özel durumunuzu değerlendirin ve bir plan yapın. “Size özel durumunuzu düşünmek” burada kritik bir adımdır. Size verilen rehberlik maske takmak, ellerinizi yıkamak ve sosyal mesafe olsa bile bu yeterli olmayabilir. Bağışıklığı zayıf bir takım üyeniz olabilir veya takım üyesi olmayan risk altındaki bireylerle aynı alanda çalışabilirsiniz. Güvenle buluşmanın tek yolunun bunu uzaktan yapmak olduğunu fark edebilirsiniz. Kendi durumunuzda tavsiye edilenlerden daha katı önlemlerin gerekip gerekmediğine yalnızca siz karar verebilirsiniz.

2021 Sezonu Mücadelelerinin çoğu, uzaktan işbirliği ile tamamlanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Yalnızca robot becerileri mücadelesi için minimum sayıda takım üyesinin toplanması gerekir. Bu, takımınız için en güvenli yaklaşımın bu olduğunu düşünüyorsanız, yüz yüze görüşmeden de başarılı bir sezon geçirebileceğiniz anlamına gelir.

Yakın zamanda 2021 FRC Güvenlik Kılavuzunu – [ENG] – [TR] yayınladık. Lütfen kontrol ediniz! Birkaç farklılık göreceksiniz. Bunların arasında, kılavuzun artık FIRST Tech Challenge takımlarının yanı sıra FRC takımları içindir. Ayrıca, COVID-19 ile başa çıkma hakkında bir bölüm ekledik.

Bu güncellenmiş güvenlik kılavuzunu, birçok takımın bu sezon güvenli bir şekilde buluşamayacağını, ancak bazılarının buluşabileceğini ve robot güvenliğinin hala önemli olduğunu bilerek yayınlıyoruz! Ayrıca, bu kılavuzda her zaman olduğu gibi bir ‘Etkinlik Güvenliği’ bölümü olsa da, bunu resmi etkinlikler yapacağımızı düşündüğümüzden (henüz bilmiyoruz) veya bu kılavuzun tüm güvenlik önlemlerini içerdiğini ima etmek istemediğimizden olmadığını lütfen unutmayın. Etkinlikler ve eğer düzenlenirlerse etkinlik güvenliğin nasıl olacağına dair kararlar daha sonra verilecektir.

UL sponsorluğundaki Güvenlik Animasyonu Ödülünü de unutmayın! Son gönderi tarihi 14 Ocak. Detaylar burada [ENG] – [TR].

Hepiniz güvende kalın!

Frank