moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

FIRST vakfı Hibe Programları – Türkçe Özet

Bu makalenin orjinal haline [ENG] buradan ulaşabilirsiniz. Türkçeleştirilmesi dil engeli olan takımlarımıza destek olmak amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir yanlış çeviri v.b. durumlarda orjinal hali geçerlidi. Fikret Yüksel Vakfı çeviri hataları konusunda sorumluluk almamaktadır.

Takım Destek Ekibi Notu : Yeni takımların mutlaka güzel bir içerik ile hızlı şekilde başvurularını ŞİDDDETLE tavsiye ederiz. 

Açıklama : FIRST, Argosy Foundation ve diğer cömert sponsorlar tarafından desteklenen 2023 FIRST Robotics Competition Competition Yeni Takım Hibe Başvurusunun açılışını duyurmaktan heyecan duyuyor!

Bu, 2023 sezonuna katılan FIRSTRobotics Competition Rookie veya Yeni Veteran Takımlarına özel bir finansman fırsatıdır!
Ödül alan takımlar, 2 sezon boyunca toplamda 6,000 $ (kayıtla sınırlı) alacaklardır. 1. sezonda 4.000$ (2023) 2. sezonda 2.000$ (2024)

Gereksinimler :

  • Rookie veya Yeni Veteran Takımların katılımına açıktır.
  • Takımlar, FIRST Robotics Competition Rookie veya New Veteran Team olmalıdır. Takımlar, hibenin uygulanabilmesi için 2023 sezonu için kayıt yaptırmalıdır (AMA ÖDEME YAPMAYIN)! Başvuru, takımın bağış toplama planının bir kopyasını içermelidir.
  • En azından, kaynak yaratma planı aşağıdaki bileşenleri içermelidir: Bütçe, Kaynak Yaratma Stratejisi, Kaynak Yaratma Faaliyetlerinin Zaman Çizelgesi,  desteği alan takımlar her sezon ihtiyaç duyulan ek finansmanı sağlamaktan sorumlu olacaktır.

Başvuru formu için buraya tıklayınız.

Açıklama : FIRST, 2022-2023 sezonuna katılan FIRST® Robotics Competition takımlarına takımlarına özel bir fon fırsatını duyurmaktan heyecan duyuyor! Bu desteği alan takımlar, kadın ve/veya yeterince temsil edilmeyen nüfusun STEM’e katılımını artırmaya odaklanması gereken belirlenmiş projelerini desteklemek için bir hibe alacaktır.

FIRST programlarını sunan projeler tercih edilecektir.

ABD merkezli FRC takımları için hibe fonları kısıtlamasız olacaktır. Uluslararası FRC takımları için hibe fonları, takım için herhangi bir kayıt ücretinde kullanılmak üzere sınırlandırılacaktır. Hibeler, her biri 1.000 ila 5.000 ABD Doları arasındadır.

Gereklilikler :

  • Rookie ve Veteran takımlara açık
  • 2022-2023 sezonu için kayot olmallı. 2021-2022 sezonunda bu hibe desteğinden yararlanmamış olmak.

Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Son başvuru tarihi : 12 Şubat 2022

Başvuru formu : https://usfirst.submittable.com/submit/b96b1b4c-306f-4d46-99f2-b1a8bc50c8f4/2022-2023-dow-first-grant-application

Bu sezon için Dow, hibe dağıtımında daha fazla şeffaflık ve eşitlik sağlamak için yeni bir puanlama sistemi uyguluyor. Takımlar, bu süreç boyunca kategorilerinin kayıt maliyetlerinin %100’üne kadar kazanabilirler.

1. Takımınız bir Dow topluluğundan ise (bir Dow konumuna yakın) ve/veya takımınızın bir Dow danışmanı varsa, otomatik olarak kayıt maliyetinizin %50’sini almaya hak kazanırsınız. Dow’un tam konum listesi burada bulunabilir: https://corporate.dow.com/en-us/locations.html.

2. Kalan %50, aşağıdakilere dayalı olarak kazanılabilir:

• ID&E (Eşitlik) Çabaları (%15) – ID&E mevcut ihtiyaçların farkında olan ve bu alanda iyileştirmeyi planlayan en az bir planı olan takımlar için
• Topluluk Katılımı (15) %) – toplulukta yer alan ekipler için, bu alandaki 1 veya daha fazla etkinliği başarıyla açıklayan
• Düşük gelir gurubu okulları ve topluluk takımları (ABD dışında) (%20) – eğer bir takım düşük gelirli bir geçmişe sahip, otomatik olarak %20 miktarına hak kazanır.

Son başvuru tarihi : 30 Eylül 2022

Başvuru Açıklamaları :

Bu takım hibe fırsatı, Boeing çalışan mentoru olan FIRST takımları için geçerlidir. Lütfen bu formu 30 Eylül 2022’den önce tamamlayın. Geç gönderimler kabul edilmeyecektir. 2022-2023 FIRST sezonu için kayıt için ödeme yapmadan önce Boeing/FIRST hibesine başvurmalı ve onay almalıdır. Kaydolabilirsiniz, ancak hibe almaya hak kazanıncaya kadar kayıt için ödeme yapmamalısınız. Hibe finansman seviyeleri, yeni ve geri dönen takımlar için farklılık gösterir ve takım kaydı, robot kitleri veya parçaları ve saha kurulum kitleri gibi takımlar tarafından normalde FIRST’e ödenen masrafların çoğunu karşılayacaktır.

Takımlar için destek notu : Hibe için takımınızda mentorluk, danışmanlık yapmaya istekli bir Boeing çalışanı bulmak üzere çalışmanızı tavsiye ederiz.

Başvuru Formu için tıklayınız !

Son başvuru tarihi : 11 Kasım 2022

Miktar : FIRST® Robotic Competition – $4,500 (kayıtlarda kullanılabilecek)

Açıklamalar : Raytheon Technologies (Raytheon, Collins Aerospace ve Pratt & Whitney dahil) ile iletişime sahip herhangi bir FIRST takımı, çalışan mentor ve/veya koçu, şirket sponsorluğunda bir takım hibesi almaya hak kazanır.  ABD dışındaki FRC takımları 4.500$’a kadar kayıtda geçerli hibe desteği alabilir. 2022/2023 başvurusu açık ve şu bağlantıda bulunabilir: https://home.rtx.com/Articles/2022/05/11/how-rtx-can-help-you-use-robots-to-build-kids

Başvuru Gereksinimleri:

Rookie ve Veteran takımlara açıktır, konum kısıtlaması yoktur. Takımlar hibelerini almadan önce kayıt ücretlerini ödememiş olmalıdır.

Takımların RTX çalışanı mentor/koçlarının erişebileceği aşağıdaki link ile başvurlarının tamamlanmış olması : https://home.rtx.com/Articles/2022/05/11/how-rtx-can-help-you-use-robots-to-build-kids