moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog

FIRST Finans ile ilgili tüm resmi açıklamalar için buradaki web sayfasından yararlanabilirsiniz. Aşağıda verilen bilgiler takımlarımıza yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Kredi kartı ile kalan bakiyeyi ödeme

FIRST Takım Dashboard’u üzerinden kalan tüm ödemenizi tek seferde kredi kartı ile yapabilirsiniz. Bunu yaparken adres, kart bilgileri v.b. alanlarda Türkçe karakter kullanmamaya özen gösteriniz.

Bu yöntemin en büyük dezavantajı parçalı ödemeye izin vermemesidir. Dolayısıyla kaydın tamamlanması için kalan tüm bakiyeyi tek seferde ödemeniz gerekecektir.

Bazı durumlarda Türkiye’deki bankalar kartlara bloke koyabiliyor. Dolayısıyla kartınızın güncel/bekleyen işlemler bölümünden ödemenizi kontrol ediniz.

Wire Transfer (elektronik havale/eft) yöntemi ile ödeme

Wire Tranfer ile uluslarası para transferi şeklinde parçalı ödeme mümkündür. Bu yöntemin en önemli dezavantajları

  1. Transferin karşı bankaya 2-3 gün, hatta kimi zaman 1 haftayı bulması.
  2. Bankaların almış oldukları yüksek komisyon oranı (kimi bankaların 60$’a kadar komisyon aldığını biliyoruz)
  3. Transfer sırasında gerekli bilgilendirilmelerin yapılmamasından kaynaklı FIRST Finans bölümünün ödemeyi takımla eşleştirirken yaşadıkları problemler.

Bu yöntemi kullanacak takımlarımız buradaki hesap bilgilerini kullanarak ödemeyi gerçekleştirebilirler. Ödeme sırasında takım bilgilerinizi “Team XXXX” ve programın adını “FRC” şeklinde mutlaka ekletiniz.

Ödeme sonrası buradaki formu MUTLAKA doldurup ar@firstinspires.org adresine dekont ile birlikte iletmeleri gerekecektir.

Kredi Kartı ile ödeme için link oluşturma.

Bu işlemi kullanacak takımlarımız buradan ulaşacakları formu doldurup. Takımları için yapmak istedikleri miktarda ödeme için bir ödeme linki talep edebilirler. Bu yöntem ile FIRST finans departmanının size dönüşü 2-5 iş gününü bulabiliyor.

Bu formu doldururken takım numarnızı ve programı belirtmeyi unutmayınız.

Taahüt Mektubu (Commitment Letter) ile ödeme

Bazı durumlarda takımların destekçileri ödeme takvimini yetiştiremiyor ancak takımı için belli bir zaman içerisinde (tercihen en geç 1 hafta) kesin ödeme yapacağının taahütünü verebiliyor.

Bu durumda destekçinizin antedli kağıdına buradaki örnekteki şekilde bir mektup hazırlayıp FIRST dashboard üzerinden yüklemeniz gerekecektir. Yüklenen taahüt mektubu FIRST Finans departmanı tarafından onaylandıktan sonra geçerlidir.