moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Double Elimination Playoffs Güncellemesi

Bu FIRST blog çevirisinin orijinaline buradan [ENG] ulaşabilirsiniz. Fikret Yüksek Vakfı çeviri ekibi hatalı çeviriler konusunda sorumluluk almamaktadır.

Bu haberi topluluğumuzla büyük bir sevinçle paylaşabiliyoruz. Double Elimination Playoff (Çift Elemeli Playoff) Modelini 2023 sezonu için tüm resmi FIRST® Robotics Competition Etkinliklerinde uygulayacağımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Buna FIRST® Championship’teki bölüm playoffları ve Einstein turnuvası da dahildir. FIRST Robotics Competition’da denediğimiz birçok şeyde olduğu gibi, bu da bir pilot uygulamadır. Bunun nasıl gittiğini ve (varsa) ne gibi değişiklikler yapılması gerektiğini anlamak için etkinliklerden sonra takımlardan, gönüllülerden ve Program Dağıtım Ortaklarından (Fikret Yüksel Vakfı) geri bildirim isteyeceğiz. Lütfen FIRST tarafından gönderilen anketlerde geri bildirimlerinizi paylaşarak bize yardımcı olun.

Bu projede bize yardımcı olan tüm gönüllülere teşekkür etmek için bir dakikanızı ayırmak istiyoruz. Bilmeyenler için, etkinliklerde karşılaşılan zaman aşımı sorunlarına bir çözüm bulmak için bir çalışma grubu oluşturduk ve bunu tüm playoff modelini inceleyecek şekilde genişlettik. Birkaç ay önce bu çalışma grubunun sonucunu duyurduk ancak bunun 2023 etkinlikleri başlamadan önce bu değişikliği uygulamak için gerekli çalışmaları tamamlayabilmemize bağlı olduğunu belirttik. Tekrar toplumumuza döndük ve son birkaç aydır bu gönüllü grupla yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Modelle ilgili ön bilgileri paylaştığımızdan bu yana, şimdi toplulukla paylaşmak üzere birkaç değişiklik ve güncelleme yaptık. Topluluktan gelen geri bildirimlere dayanarak, tüm takımların kullanabileceği zamanı iyileştirmek için 3 ve 4 ile 11 ve 12 numaralı maçları değiştirdik. Ayrıca, ilk programda molalar yer alıyordu ancak bu molalar sırasında hangi içeriklerin gösterileceği belirtilmemişti. Zamanı doldurmak için çeşitli içerikler için bir plan oluşturduk, buna birçok etkinliğimizdeki bazı aralarda ödüllerin çoğunun sunulması da dahil. 2023 FIRST Robotics Competition oyun kılavuzu, güncellenmiş grafikler de dahil olmak üzere tüm yarışma kurallarına sahip olacaktır.

Geri bildirim sağlamaya yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederiz ve bunu gerçeğe dönüştürmemize yardımcı olan gönüllülerimize çok teşekkür ederiz!