moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Dean’s List Ödülü Güncelleştirmesi

Sayfanın orjinaline : https://www.firstinspires.org/robotics/frc/blog/2021-deans-list-award-updates adresinden ulaşabilirsiniz.
Fikret  Yüksel Vakfı Takım destek ekibi olası çeviri hataları ile ilgili sorumluluk almamaktadır. Çeviriler Türkçe dil desteği sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Sayfa içeriği sadece FIRST Robotics Competition’ı kapsayacak şekilde kısaltılmıştır.

FIRST Robotics Competition Dean’s List Ödülü için duyuracağımız birkaç güncellememiz var! Başvurular 4 Kasım Perşembe günü saat 12:00 ET’de açılır ve 10 Şubat Perşembe günü saat 15:00 ET’de kapanır.

Yeni Kaynaklar
Ekiplerin başvuruya hazırlanmalarına ve Dean’s List Ödülü mülakatına katılmalarına yardımcı olmak için yeni bir Dean’s List Ödül Kılavuzu oluşturduk. Rehberi, Kaynak Kitaplığında  Submitted Awards [ENG] sayfasında Dean’s List Award bölümünden inceleyebilirsiniz. Bu kaynağın, daha fazla takımın Dean’s List Ödülü için başvuruda bulunmasına yardımcı olmasını umuyoruz.

Başvuru Metinlerindeki Değişiklikler
Jürilerden gelen geri bildirimlere dayanarak ve mentorlara sorulara daha iyi cevap verme fırsatı oluşturmak için, kompozisyon sorularından birini ikiye böldük ve toplam beş alana ayırdık. Her alanın karakter sınırı artık 800 karakterdir:

  1. Öğrencinin, FIRST Temel Değerleri: Keşif, Yenilik, Etki, Dahil Etme, Takım Çalışması ve Eğlence aracılığıyla Duyarlı Profesyonellik ve Coopertition felsefelerini nasıl somutlaştırdığını açıklayın. Lütfen örnekler verin.
  2. Öğrenci FIRST farkındalığını nasıl arttırdı? Öğrencinin ilgisini ve/veya FIRST ile liseden sonra da devam etme planlarını açıklayın. Lütfen örnekler verin.
    Programlama, elektronik, tasarım, imalat, üretim alanlarındaki belirli örnekleri kullanarak, bu becerilerin takımın başarısına nasıl katkıda bulunduğunu göstererek öğrencinin teknik uzmanlığını tanımlayın. Lütfen örnekler verin.
  3. Öğrencinin takıma bireysel katkıları, kaynak yaratma, sosyal yardım, girişimcilik ve yaratıcılık alanlarında bir bütün olarak nasıl fayda sağlar? Lütfen örnekler verin.
  4. Öğrencinin diğer takım üyelerine liderliğini açıklayın. Başkalarını nasıl motive ederler? Liderlik tarzları nedir? Lütfen örnekler verin.
    Ayrıca adaylığa 30 karakter sınırı olan bir soru ekledik: “Öğrenci ne kadar süredir FIRST ile ilgileniyor?”

Mülakatlardaki Değişiklikler
Jürilerden gelen geri bildirimlere dayanarak, mülakat süresini 5-8 dakikadan 6-10 dakikaya çıkarmaya karar verdik. Tercümana ihtiyacı olan öğrencilere ilave 5 dakika verildi.

Hatırlatma olarak, bu blogda, Regional ve District, Dean’s List Award görüşmelerinin etkinliğin yükleme gününden önceki 7 gün içinde gerçekleştirilecek şekilde uzaktan yürütme seçenekleri sunduğumuzu duyurmuştuk.

FIRST, Aralık ayında Dean’s List Award görüşmelerini uzaktan yapmayı seçen tüm etkinliklerin bir listesini yayınlayacak.

Mülakat için seçilen Bölgesel Etkinlik uzaktan görüşmeler yapıyorsa, Juri Danışmanı, görüşmeyi etkinlikten 2 hafta önce planlamak için adaylığı sunan Mentor ile iletişime geçecektir. Görüşme, Microsoft Teams aracılığıyla etkinliğin yüklenme tarihinden önceki 7 gün içinde gerçekleştirilecektir.

Yeni Gereklilik: FIRST Consent and Release Form
FIRST Dean’s List Ödülü’ne aday gösterilmek ve mülakata girmek için öğrencilerin bir FIRST Consent and Release formuna sahip olmaları ZORUNLUDUR.

FIRST Dashboard hesabı olan ve profillerinde imzalı bir Consent and Release formu olan öğrenciler, adaylık portalındaki açılır listeden seçilebilir. Öğrencinin Dashboard hesabında imzalı bir formu yoksa veya bir FIRST Dashboard hesabı yoksa, Mentorlar, göndermeden önce FIRST Consent and Release formunun imzalı bir basılı kopyasına sahip olduklarını kabul eden yeni bir onay kutusunu işaretleyebilirler. Yerel liderliğinize ulaşarak kağıt formlar edinilebilir.

Yüz yüze görüşecekseniz formu göndermek için:
İmzalı formlar, öğrencinin mülakata gireceği etkinliğe getirilmeli ve Takım Lİstesi ile birlikte Pit Admin’e teslim edilmelidir. Öğrencinin etkinlikte imzalı bir formu yoksa (Takım Listesinde formu imzalammış olarak görünse dahi), öğrenci mülakata alınmaya uygun olmayacak ve Dean’s List Ödülü Finalisti olarak gösterilmeye devam edecektir. .

Uzaktan Mülakatlar yapılıyorsa formu göndermek için:

Uzaktan görüşme yapılıyorsa, aday gösterme süreci kapandıktan sonra lider mentor 1 ve 2, öğrencinin imzalı FIRST Consent & Release formunun nasıl gönderileceğine ilişkin talimatlarla birlikte deanslist@firstinspires.org adresinden bir e-posta alacaktır. İmzalı form, söz konusu e-postada belirtilen son teslim tarihine kadar ALINMALIDIR, aksi takdirde öğrenciyle görüşülemez.