moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

COVID-19 Güncellemesi

Sayfanın orjinaline : https://www.firstinspires.org/community/inspire/covid-19-update-season-events adresinden ulaşabilirsiniz.
Fikret  Yüksel Vakfı Takım destek ekibi olası çeviri hataları ile ilgili sorumluluk almamaktadır. Çeviriler Türkçe dil desteği sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Blog Yazarı :By Chris Rake, Executive Vice President and Chief Operating Officer, FIRST

Sevgili FIRST® Topluluğu,

FIRST’ün COVID-19 pandemisinden etkilenen üçüncü sezonuna girerken, yine büyük bir belirsizlik döneminde misyonumuzun etkisini katılımcılarımıza ulaştırmak için planlar yapıyoruz. Bu planlar etkinlik değişiklikleri ve bugün yayınlanan FIRST Robotics Competition Ödeme Koşullarında[ENG] [TR] yapılan güncellemeler gibi olası aksaklıklara yönelik düzenlemeleri içerir.

Pandemi devam ettiği sürece, okullarında ve topluluklarında uygulamalı programlarımıza erişemeyen FIRST katılımcılarımız olacağının farkındayız. FIRST, COVID-19 pandemisini sona erdirmenin ve başarılı bir sezon geçirmenin en iyi yolunun aşılamadan geçtiğine inanıyor. Aşılama için uygun olan ve aşıya erişimi olan herkesin bir an önce doktoruna danışmasını ve COVID-19’a karşı aşı olmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ne yazık ki, dünya çapında hala aşılara erişimi olmayan [ENG] birçok topluluk var ve birçok çocuk[ENG] henüz aşılama için uygun durumda değil. Pandeminin etkileri heryerde aynı değil ve yerel koşulların sık ve hızlı bir şekilde değiştiğini biliyoruz. 100’den fazla ülkede ortakları, takımları, gönüllüleri ve etkinlikleri olan küresel bir kuruluş olarak, planlamamız ile esneklik sağlarken aynı zamanda CDC [ENG] ve WHO [ENG]‘dan sağlık ve bilim uzmanlarının yanı sıra yerel sağlık düzenlemelerini de takip ediyoruz.

FIRST Etkinlik Planlama

Tüm programlarımızda FIRST etkinliklerinin en iyi şekilde nasıl destekleneceğine dair planlar geliştiriyoruz. Bu, maske kullanımı, sağlık taraması, etkinlik ölçeklendirme, sosyal mesafe, etkinlik biçimlendirme, yerel koşullar ve düzenlemeler tarafından belirlenen diğer önlemler gibi değişiklikleri uygulama becerisini içerir.

Birçoğunuzun bildiği gibi, FIRST LEGO League ve FIRST Tech Challenge için yerel etkinlikler program ortaklarımız ile birlikte planlanır ve yürütülür. Geçen sezon olduğu gibi, her iki program da geleneksel (yüzyüze), uzak veya hibrit format seçeneklerini içeren program ve etkinlik değişiklikleri sunmaya devam edecek. Etkinlik formatları ortaklarımız tarafından yerel koşullara ve düzenlemelere göre belirlenecektir. Bölgenizdeki FIRST LEGO League ve FIRST Tech Challenge etkinlikleri planlaması hakkında en son bilgiler için yerel FIRST Partnerinizle[ENG] iletişime geçin.

Ayrıca 2022’nin başlarında yüzyüze FIRST Robotics Competition etkinliklerine geri dönmeyi planlamaya [ENG] devam ediyoruz. Etkinliklere katılmak için, pandemi kaynaklı takımların kontrolleri dışında, münferit(tekil) katılımlarında yetersiz kalmalarına neden olabilecek belirsizliklerin olduğunun da farkındayız.

FIRST genel merkezi, planlamaya yardımcı olmak için, FIRST Robotics Competition sezonunda meydana gelebilecek olası aksaklıkları gidermede daha fazla esneklik sağlamak için “Ödeme Koşullarımızı” değiştirmiştir. Amacımız, denk etkinlikler arasında kaydın taşınmasının yanı sıra geri ödeme veya indirim kuponlarının kullanılabilirliğini artırmak da dahil olmak üzere beklenmedik değişikliklere uyum sağlamak için seçenekler sunmaktır. Tüm FIRST Robotics Competition takımlarının, ayrıntılar için güncellenmiş Ödeme Koşullarını [ENG] [TR] ve FIRST Robotik Yarışması Ödeme Koşulları (SSS) [ENG] [TR] gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz.

Daha da ilerisi için, Nisan 2022’de Houston ve Detroit’te yüz yüze FIRST Championship etkinlikleri [ENG] var. Önümüzdeki birkaç ay boyunca bu planlar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz ve etkinlik yaklaştıkça daha fazla bilgi sunacağız. Umarım birçoğunuzla orada tanışma fırsatı bulurum.

Uygulamalı eğitim için fırsatlar sağlamak ve takımlarımızın inanılmaz başarılarını takdir etmek, FIRST’ün kalıcı etkisinin temel unsurlarıdır. Ne yazık ki pandemi, bazı durumlarda yüz yüze toplanma yeteneği de dahil olmak üzere hayatımızın birçok yönünü bozmaya devam ediyor. Bu nedenle, yüz yüze rekabet ve kutlamaları görmeyi dört gözle beklerken, gerekirse planları değiştirmeye hazırız. Programlarımızı mümkün olduğu kadar çok öğrenciye mümkün olduğu kadar güvenli bir şekilde ulaştırmak için tüm FIRST topluluğuyla birlikte çalışmaya kararlıyız ve sezon boyunca birlikte ilerlerken misyonumuza verdiğiniz sürekli desteğiniz için teşekkür ederim.

İçtenlikle,
Chris Rake, Başkan Yardımcısı ve COO, FIRST