moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

Chairman’s, Dean’s List, and Woodie Flowers Finalist Ödül Sayıları

FIRST Sitesinde’ki orjinal sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

2021’in alışılmadık bir sezon olduğu göz önüne alındığında, her alanda verilecek Chairman’s, Dean’s List ve Woodie Flowers Finalist ödüllerinin sayılarını nasıl belirledik?

Tüm matematiği kullandık, sonra iki kez da hesaplama yaptık. Bütün gün matematik yaptık.

Aslında sonunda oldukça basitti.

Region – Bölgeseller :

Non-district alanları, bu [ENG] [TR] blogda açıklandığı gibi Region lara ayrılmıştır. Geçen hafta, bu Region ların her birinde kayıtları tamamlanmış takımların sayısını topladık.

Daha sonra bu toplamı 1,5 (Region takımlarının 2020 normal sezonunda katılmayı planladığı ortalama etkinlik sayısı) ile çarptık.

Bu bize her takımın ortalama ve etkinlikler için Regional’ını terk etmediğini varsayarak, her Bölgenin ihtiyaç duyacağı etkinlik slotlarının sayısını verdi. Ardından, Regionallar için tüm alanlarda 2020’de planlanan ortalama etkinlik boyutu olan 47’ye böldük.

Bu rakam daha sonra yuvarlanarak, 2021 de teorik olarak tüm Bölgeler ortalama şekilde olsaydı gerçekleşecek etkinlik sayısını verdi.

Bu yuvarlanmış sayı, bir Region’nın 2021’de vereceği Chairman’s Award ödüllerinin sayısıdır. Bu sayının ikiyle çarpılması, her Bölgenin ödüllendireceği Dean’s List Finalistlerinin sayısını verir.

Buna ek olarak, Championship seviyesinde geçmiş Woodie Flowers Ödülü kazananlarından oluşan Woodie Flowers Award grubu, her Region’a bir Woodie Flowers Finalist Ödülü vermeye karar verdi.

Tüm bunlar sizin için ne anlama geliyor? Sonuçlar şunlardır: