moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

2023 Takım Avatarları

Bu FIRST blog çevirisinin orijinaline buradan [ENG] ulaşabilirsiniz. Fikret Yüksek Vakfı çeviri ekibi, hatalı çeviriler konusunda sorumluluk almamaktadır.

 

Takım Avatar Başvuru Portalı Açıldı!

2023 FIRST® Robotics Competition sezonu için takımlar, Haas Audience Displays (İzleyici Ekranı) tarafından sunulan CHARGED UP’ta ve frc-events.firstinspires.org takım sayfalarında kendilerini temsil etmek için bir Takım Avatarı gönderebilecekler. Avatar, onları İttifakta temsil etmek için İzleyici Ekranında diğer takımı tanımlayan bilgilerin yanında görüntülenecektir (takımın numarası ve takma adının yanında).

Takım Avatarı tamamen isteğe bağlıdır. Bir Takım Avatarı oluşturmamanız  hiçbir sorun oluşturmaz. Gönderilen ve 2022 sezonunda kullanılan avatarlar önümüzdeki sezona taşınmıştır; takımınız avatarınızı değiştirmek istemediği sürece 2023 sezonu için yeniden göndermenize veya yeni Takım Avatarları seçmenize gerek yoktur. Gönderilen ve onaylanan Takım Avatarları etkinlik boyunca tutarlı bir şekilde kullanılacaktır. Bir Takım Avatarı oluşturmayan ve göndermeyen takımlara FIRST® logosunun bir avatarı atanacaktır.

2023 Takım Avatarı özelliklerinin tamamı burada verilmiştir ve daha fazla ilham almak için Blue Alliance tarafından 2022 sezonu için gönderilen Avatarların harika bir listesi burada verilmiştir. Takımınızın takma adından farklı olarak, takımların Takım Avatarlarında sınırsız değişiklik yapmalarına izin verilmediğini unutmamak önemlidir. Bir Takım Avatarı her gönderildiğinde, bir personel tarafından incelenir – bu nedenle, takımların yalnızca bir (1) gönderim artı bir (1) güncelleme yapmasına izin verilir. Tüm sezon boyunca gurur duyacağınız bir Takım Avatarı tasarlayın!

 

Takımlar, başvuru sistemi aracılığıyla değerlendirilmek üzere yeni Takım Avatarları gönderebilir, mevcut Takım Avatarlarını görüntüleyebilir veya silebilir ya da bekleyen bir Takım Avatarının durumunu gözden geçirebilir. Takım Avatarları 30 Mart 2023 tarihine kadar kabul edilecektir.

 

Takım Avatarı başvuru sisteminin Team Dashboard üzerinden yönetilmediğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, gizlilik nedeniyle, Takım Avatarı başvuru sistemi, Takım Avatarlarındaki durum değişikliklerini bildirmek için takımlara e-posta gönderme özelliğine sahip değildir. Takım Avatarı gönderenlerin Takım Avatarlarının durumunu tekrar kontrol etmeleri gerekir. Bu genellikle 24-48 saat içinde yapılır, ancak bir Takım Avatarının incelenmesi beş (5) güne kadar sürebilir.

 

Bir Takım Avatarını başarılı bir şekilde göndermek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Avatar sayfasını ziyaret edin
  2. Takım numaranızı ve Avatar Anahtarı Erişim Kodunuzu (Avatar Key Access Code) girin (1 veya 2 numaralı lider mentorlar kodu Kontrol Panelinden alır – “Takım Seçenekleri” bölümüne gidin, “Ödeme ve Ürün” seçeneğine tıklayın, “Şifreler/Kupon Kodları” seçeneğine tıklayın ve 10 karakterlik kodu “İLK/Avatar Anahtarı” altında bulacaksınız).
  3. Şartları kabul etmek için kutuyu tıklayın
  4. Devam’a tıklayın.
  5. Göndermek istediğiniz Avatarı yükleyin (şartnameye uygun olduğundan emin olun).
  6. Gönderinizin durumunu görmek için tekrar kontrol edin.

 

Bir Takım Avatarı kabul edildiğinde, bekleyen durum Takım Avatarı gönderme sisteminde güncellenecek ve Takım Avatarı takımın 2023 takım sayfasında görünecektir.

 

Bir Takım Avatarı herhangi bir nedenle reddedilirse, sistem güncellenecek ve neden reddedildiği ve sorunları çözmek için hangi adımların atılması gerektiği bir mesajla belirtilecektir. Lütfen unutmayın, Takım Avatarları çeşitli nedenlerle reddedilebilir – belge sağlamak için FIRST ile iletişime geçmeniz gerekiyorsa veya Takım Avatarınızı gönderirken sorun yaşıyorsanız, lütfen firstroboticscompetition@firstinspires.org adresinden bizimle iletişime geçin ve takım numaranızı ve sorunun kısa bir açıklamasını verin.

 

Takım Avatarlarınızı görmek için sabırsızlanıyoruz! Harika bir sezon geçirin!