moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

2022 FIRST Şampiyona Haberler

Bu blog yazısının orjinaline buradan ulaşabilirsiniz

**********************

Şimdiye kadar çoğunuz muhtemelen 2022 FIRST Şampiyonası’nın tek bir yerde, Houston, Teksas, ABD’de düzenleneceğini duymuşsunuzdur.

Bazı takımların tek bir Şampiyona etkinliğini memnuniyetle karşılarken, diğerlerinin bu sezon hem Houston hem de Detroit’te rekabet edemediği için hayal kırıklığına uğrayabileceğini anlıyoruz. Önceden var olan sözleşme taahhütleri, geniş iç ve dış mekan imkanları ve kongre merkezine yakınlığı ile birçok otel seçeneği nedeniyle, Houston ev sahibi konum olarak en mantıklı olanıydı.

Chris Rake’in duyuruda belirttiği gibi, bir takımın adresi Şampiyona yeri uygunluğu açısından bir faktör olmayacaktır. Bu, uygunluk gereksinimlerinin bir takımın önceki Şampiyona konumunu dikkate almayacağı anlamına gelir. Şampiyona planlanmış günlerde (20 Nisan – 23 Nisan 2022) gerçekleşecek tek bir etkinlik olacaktır. Bu ve etkinlik alanı kısıtlamaları nedeniyle, geçmişte iki Şampiyona lokasyonuna arasında sahip olduğumuz kadar çok FIRST Robotik Competition takımına ev sahipliği yapamayacağız. Şu anda yaklaşık 450 FIRST Robotics Competition takımına ev sahipliği yapmayı planlıyoruz.

Bu, şu anda üzerinde çalıştığımız uygunluk kriterlerinin değişmesi gerektiği anlamına gelir. District ve Bölgesel turnuvalar, Şampiyonaya geleneksel olarak sahip olduklarından daha az takımın katılması hakkı kazanacak. Ayrıca, geleneksel olarak önceden şampiyonaya katılma hakkına sahip takımlarımız için uygunluğu da gözden geçiriyoruz. İnsanların ayrıntıları duymak için sabırsızlandığını biliyorum ve planım yeni uygunluk kriterlerini önümüzdeki birkaç hafta içinde paylaşabilmek. Umarız, üzerinde çalışılması gereken çok fazla ayrıntı olmasına rağmen, bu haberi elimizden geldiğince çabuk paylaştığımızı takdir edebilirsiniz.

Bölgeler ve diğer Program Ortakları ile uygunluk kriterleri üzerinde çalışıyoruz ve Houston Şampiyonası’ndan bir hafta önce gerçekleşecek olan etkinliklerinin getireceği sorunlara çözümler bulmaya çalışıyoruz.

Son olarak, sorunun ortaya çıkardığı bir soruyu yanıtlamak için Houston’da hangi COVID protokollerinin uygulanacağını belirlemeye devam ediyoruz.

Detaylar kesinleştikçe güncellemeleri sağlamaya devam edeceğim. Bu zorluğa rağmen, harika bir sezon için sabırsızlanıyorum!

Frank