moodle
kariyer
learn
portal
2024 Yerel Kickoff Etkinlikleri
Blog
Blog
FIRST Robotics Competition Türkiye – Blog

2021 FRC Şampiyona Sık Sorulan Sorular

Sevgili FIRST® Topluluğu,

Bu sezon, programlarımızı sizin güvenliğiniz ve mutluluğunuzla en önemli önceliğimiz olarak sunmanın yeni ve heyecan verici yollarını araştırdık ve tüm öğrencilerin anlamlı etkinliğe yollarla katılabilmesini sağladık. Değişmeyen şey, gençleri bilim ve teknoloji liderleri ve yenilikçiler olmaları için ilham verme misyonumuzdur. Yeni bilgiler elde edildikçe değişen koşullara uyum sağladıkları, esneklikleri ve sabrı için tüm topluluğumuza minnettarız.

Daha önce, inşa sezonları, yerel ve uzak etkinlikler için ek süre ve esneklik sağlamak üzere FIRST® GAME CHANGERS sezonunun uzatılma anonsunu duyurmuştuk. Bu uzatmanın bir parçası olarak, sezonun doruk noktasına ulaşan 2021 FIRST Şampiyonası etkinliklerimizi Nisan’dan Temmuz / Ağustos zaman dilimine taşımayı planlamıştık.

Geçtiğimiz birkaç ayda, sağlık, güvenlik ve uluslararası seyahat kurallarını karşılayan 2021 FIRST Şampiyonası etkinliklerine ev sahipliği yapmanın ölçeğini ve uygulanabilirliğini değerlendirmeye devam ettik. Devam eden salgının yarattığı koşullar nedeniyle, etkinliklere planlandığı gibi ev sahipliği yapamıyoruz ve Houston ve Detroit’teki 2021 FIRST Şampiyonası etkinliklerini iptal etme kararı aldık. Bu sezon küresel bir topluluk olarak bizzat bir araya gelmeyeceğimiz konusundaki derin hayal kırıklığınızı paylaşıyoruz. Bununla birlikte, topluluğumuzun güvenliği en büyük önceliğimizdir.

Neyse ki, FIRST GAME CHANGERS sezonu devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında, birçok takım FIRST etkinliklerine hazırlanırken, robotları ve projeleri üzerinde özenle çalışıyor. Ek olarak, 28-30 Haziran 2021’de, 2021 FIRST Global Innovation Awards‘da takımlarımızın yenilikçi, gerçek dünya çözümlerini sergilemek, FIRST takımlarının şaşırtıcı başarılarını takdir etmek için uzaktan küresel kutlamalar planlıyoruz. Sezonun doruklarına ulaşan ek kutlamalarla ilgili ayrıntılar için bizi izlemeye devam edin.

2021 FIRST Şampiyonası etkinliklerinin iptali hakkında daha fazla bilgi için SSS bölümümüzü okuyun.

2021 FRC Şampiyona Sık Sorulan Sorular

Hepimiz yüzyüze olmanın güvenli olduğu bir zamanda sahaya geri dönmeye hevesliyiz. Lütfen COVID-19 etki sayfamızı ziyaret edin ve FIRST Game Changers sezonumuza devam ederken ve bu yıl başlayacak heyecan verici yeni BİR FIRST sezonuna hazırlanırken en son güncellemeler için FIRST Bülten’e abone olun.

FIRST HQ’daki arkadaşlarınız

 • FIRST Şampiyonası nedir?
  FIRST tarafından düzenlenen FIRST Şampiyonası, robotik yarışma sezonumuzun ve FIRST topluluğu için yıllık bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) kutlamamızın doruk noktasıdır. FIRST misyonuna adanmış dünyanın dört bir yanından öğrencileri, mentorları, eğitimcileri, gönüllüleri, sponsorları ve destekçileri bir araya getirir. Pandemiden önce, 2019 FIRST Şampiyonasına Houston ve Detroit’te 75.000’den fazla kişi katıldı.
 • FIRST Şampiyonasının küçültülmüş bir versiyonu düzenleme düşüncesi var mıydı?
  Daha küçük bir etkinliğe veya hibrit bir etkinliğe ev sahipliği yapmak da dahil olmak üzere, topluluğumuzu FIRST Şampiyonası için bir araya getirme seçeneklerini dikkatlice inceledik. Ancak, pandeminin yarattığı süregelen koşullar ve belirsizliğin yanı sıra tüm sağlık, güvenlik ve uluslararası seyahat kurallarını karşılama gereklilikleri nedeniyle, FIRST Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın mümkün olmadığını belirledik.
 • Bu sezon ne zaman bitiyor?
  Daha önce belirtildiği gibi, 2020-2021 FIRST GAME CHANGERS sezonu Haziran ayı sonunda sona erecek.
 • 2021 FIRST Şampiyonasına herhangi bir sanal / uzaktan alternatif olacak mı?
  Takımlarımızın başarılarını kutlamanın farklı yollarını araştırıyoruz ve hazır olduklarında topluluğumuzla daha fazla ayrıntı paylaşacağız.
 • 2022’ye devredilen herhangi bir FIRST Şampiyonası ön-yeterlilik hakkı var mı?
  Gelecekteki FIRST Şampiyonaları için henüz ön-yeterlilik belirlemedik.
 • Sezon dışı FIRST® Robotics Competition etkinliklerini düzenleme yeteneği hakkında neler biliniyor?
  Sezon dışı FIRST® Robotics Competition etkinliklerinin olasılığını değerlendiriyoruz ve Nisan ayında daha fazla rehberlik sağlayacağız.
 • Kuruluşum 2022 FIRST Şampiyonasına sponsor olmakla ilgileniyor, kiminle iletişime geçebilirim?
  FIRST Şampiyonasına sponsor olmak veya FIRST’ü bu yıl başka şekillerde finansal olarak desteklemek hakkında daha fazla bilgi için lütfen Geliştirme Başkan Yardımcısı Mark Giordono ile mgiordono@firstinspires.org veya +1.603.206.2417 adresinden iletişime geçin.